A felelő(s) test – Exkarnáció és inkarnáció ritmusai című kötet a testi érintettségről, a felelősségről és az alkotásról szóló írásokat foglal magába. A tanulmányok fenomenológiai és pszichoanalitikus szempontokat integrálva vizsgálják a testi önérzékelés és az idegentapasztalat összefüggéseit. Arra a fordulatra fókuszálnak, amelynek során a test spontán, reszponzív, „felelő” léte etikai mélységgel rendelkező, felelős létezéssé alakul át.
A címadó fejezet rákérdez: miért fordul el a test eredeti, alkotó tapasztalásától a gondolkodás, a tudat? S miért kezdi aztán újra kutatni önnön forrásait, pótlólagos inkarnációt keresve? Miért emlegetik oly sokan „embodiment”-ként a testtapasztalást, mintha a tudat, a szellem másodlagos megtestesülése lenne? Milyen dinamikák alakítják testetlenülés testesülés, exkarnáció és inkarnáció ritmusait?
A könyv első felében filozófiai tanulmányokat talál az olvasó, második felében pedig olyan, tematikusan kapcsolódó alkalmazott filozófiai írások szerepelnek, amelyek a pszichoterápia, a mozgás- és táncterápia, a tánc és a sport érzékeny határterületeire reflektálnak. A szerző fenomenológiai témákat kutató filozófus, mozgás- és táncterapeuta. E kötetben újragondolja és speciális témák vonatkozásában továbbviszi A test éthosza című könyvében kidolgozott filozófiai álláspontot.