A poszthumanizmus csápjai mindenhova elérnek. Az elmúlt években Magyarországon is elérték a humántudományokat és a művészeteket, sőt benyomultak a mindennapi élet legkülönbözőbb szféráiba is.
A klíma- és ökológiai válság, a mesterséges intelligencia megjelenése, a modernitásban kialakult társadalmi rendszerek és diskurzusok teljesítőképességének romlása arra kényszerít bennünket, hogy új kérdéseket tegyünk fel – nemcsak arra vonatkozóan, hogy mi az ember, hanem arra vonatkozóan is, hogy fenntarthatók-e azok a keretek, amelyekben eddig gondoltuk el, és amelyek eddig szervezték az emberi és a nem emberi létezők kapcsolatait.
A Poli-P kutatócsoport olyan fiatal kutatók fóruma, akik vállalják a szembesülést a poszthumanista világ problémáival. Bemutatkozó kötetük nyitott minden olyan megközelítésre, amely túlmutat az emberközpontúság keretein. A poszthumanizmus csápjai írásaikon keresztül nem valami fenyegető idegenségként jelennek meg, hanem inkább kapaszkodóként a humántudományok és a művészetek gyorsan változó diskurzusainak és gyakorlatainak örvényében.